Obchodné podmienky — JBfashion.sk

Tieto všeobecné obchodné podmienky upravujú práva a povinnosti medzi predávajúcim a kupujúcim pri kúpe tovaru ponúkaného predávajúcim prostredníctvom elektronického obchodu www.jbfashion.sk 

Predávajúci: jbfashion, s. r. o.
Kupujúci: je fyzická osoba, alebo právnická osoba, ktorá si objednala tovar u predávajúceho prostredníctvom elektronického obchodu na www.jbfashion.sk 
Objednávka: rozumie sa odoslaný elektronický formulár, obsahujúci informácie o kupujúcom, zoznam objednaného tovaru z ponuky elektronického obchodu.
Kúpna zmluva: medzi predávajúcim a  kupujúcim vzniká odoslaním elektronickej objednávky zo strany kupujúceho a jej prijatím na strane predávajúceho.
Tovarom: sa rozumejú všetky produkty ponúkané predávajúcim v internetovom obchode www.jbfashion.sk

 

Uskutočnenie objednávky

Kupujúci môže uskutočniť objednávku tovaru u predávajúceho prostredníctvom internetového obchodu www.jbfashion.sk
Podmienkou platnosti elektronickej objednávky je pravdivé a úplné vyplnenie všetkých registračných (objednávkových) formulárov.
Objednávka, ktorá nebude obsahovať všetky povinné údaje, nemusí byť predávajúcim akceptovaná.
Predávajúci sa v takom prípade pokúsi kontaktovať kupujúceho a vyzvať ho k doplneniu chýbajúcich údajov potrebných k elektronickej objednávke alebo k  jej prípadnému spresneniu.
Okamihom doručenia údajov spresňujúcich alebo doplňujúcich elektronickú objednávku predávajúcemu sa elektronická objednávka považuje za úplnú. Predávajúci potvrdí objednávku elektronickou poštou. Ak predávajúci nemôže objednaný tovar dodať, je povinný o tom bezodkladne informovať kupujúceho.

 

Vrátenie tovaru

V zmysle zákona č. 102/2014 Z. z. o ochrane spotrebiteľa, ktorý upravuje povinnosti predávajúcich a práva spotrebiteľov pri predaji tovaru cez internetový obchod, máte právo od takto uzavretej zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 14 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru, pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote Váš list o odstúpení od nákupu tovaru spolu s originál dokladom o kúpe doručený predávajúcemu. Faktúry sú odosielané emailom. List môže byť priložený k tovaru, odporúčame Vám ho poslať doporučenou poštovou zásielkou. Odstúpenie od zmluvy nemôže byť uskutočnené elektronickou formou komunikácie. Neposielajte tovar na dobierku. Tovar, ktorý nám bude zaslaný na dobierku nepreberieme!

Postup vrátenia tovaru je nasledovný:

- tovar nám prosím zašlite najneskôr do 14 dní od doručenia,

- priložte list o odstúpení od kúpy tovaru,

- pripíšte nám aj číslo účtu, kam Vám budú peniaze vrátené do 15 dní od vrátenia tovaru,

- späť s tovarom nám zašlite aj originál doklad o kúpe. Faktúry zasielame emailom.

Náklady pri vratení tovaru platí spotrebiteľ.

Predávajúci môže od uzatvorenej kúpnej zmluvy odstúpiť v prípadoch, ak sa stane plnenie z akéhokoľvek dôvodu nemožným (zánik záväzku podľa § 575 Občianskeho zákonníka).

 

Reklamácia

Na dodaný tovar je kupujúcemu poskytnutá záručná doba 24 mesiacov. Záručná doba začína plynúť v deň odovzdania tovaru kupujúcemu.
S doručením na našu adresu je potrebné, aby ste vyplnili reklamačný formulár, tovar doručili čistý, mechanicky nepoškodený, v originálnom balení, vrátane faktúry (doklad o kúpe tovaru zasielame emailom) na našu adresu. Doručiť tovar k nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty alebo kuriéra. Neposielajte tovar na dobierku. Tovar, ktorý nám bude zaslaný na dobierku nepreberieme!

Postup reklamácie je nasledovný:

- do zásielky nám prosím priložte vyplnený reklamačný formulár,

- priložte kópiu faktúry alebo príjmový pokl. doklad /kvôli vášmu menu a adrese/, Faktúry zasielame emailom 

- ak sa dá, poškodené a miesto označte, 

- poprosíme udávať aj vaše číslo telefónu, email, aby sme mohli reklamáciu expresne vybaviť a podať vám o nej informácie,

- zákazník je vždy informovaný o dodaní reklamácie /emailom, telefonicky/.

Náklady pri vratení tovaru platí spotrebiteľ.   

Pri tovare, ktorý je potrebné zaslať na opravu výrobcovi si vyhradzujeme právo predĺžiť dobu na vybavenie reklamácie o dobu nevyhnutne potrebnú k tejto oprave.
Reklamovať je možné len tovar zakúpený a zaplatený na www.jbfashion.sk. Oprávnená záručná reklamácia je bezplatná, pri neoprávnenej reklamácii ste povinný uhradiť náklady vzniknuté riešením tejto reklamácie. 
Oprávnenie na záruku zaniká v prípade, že k chybe došlo mechanickým poškodením tovaru, v dôsledku bežného opotrebenia veci, využívaním tovaru v nevhodných podmienkach alebo ak bol prevedený zásah do tovaru inou než oprávnenou osobou. Reklamácia sa nevzťahuje na tovar, ktorý bol zlacnený kvôli poškodeniu.
 

Reklamácie vybavíme spravidla do 30 dní od jej vzniku, teda prevzatia tovaru našou firmou.
Za prípadnú stratu poštou nenesieme zodpovednosť.

 

Dodacie podmienky

Predávajúci sa zaväzuje kupujúcemu dodať správny druh a množstvo tovaru za cenu, ako bolo uvedené v čase objednávky, na základe objednávky zákazníka.
Predávajúci nezodpovedá za oneskorené dodanie zavinené poštou alebo kuriérskou spoločnosťou, za oneskorené dodanie zavinené nesprávne udanou adresou prijímateľa. Predávajúci tiež nezodpovedá za poškodenie zásielky zavinené poštou alebo kuriérskou spoločnosťou. Dodacie podmienky pre tovar zasielaný do zahraničia budú dohodnuté individuálne prostredníctvom emailu alebo telefonicky.


Kupujúci sa zaväzuje prevziať si objednaný tovar, skontrolovať neporušenosť obalu a zaplatiť za tovar podľa platobných podmienok platných v čase prijatia objednávky. V prípade, že si kupujúci neprevezme tovar, ktorý si objednal, predávajúci si vyhradzuje právo uplatniť svoj nárok na náhradu vzniknutej škody. Za náhradu škody sa považuje suma v hodnote výšky poštovného, balného a vratného, teda v hodnote 5 €. Pri ďalšej objednávke bude kupujúcemu tovar zaslaný až po úhrade danej sumy, alebo po uhradení sumy novej objednávky bankovým prevodom na účet spoločnosti.

Poškodenie tovaru pri preprave

Tovar je pri doprave bezpečne zabalený. Pri preberaní tovaru vždy skontrolujte stav obalu a v prípade poškodenia obalu, skontrolujte tovar. Ak zistíte mechanické poškodenie tovaru, tovar nepreberajte. Ak zistíte mechanické poškodenie zapríčinené prepravou až po rozbalení tovaru, okamžite nám túto skutočnosť nahláste. Neskôr nebude reklamácia mechanického poškodenia zapríčineného prepravou uznaná.

Termín expedície tovaru

Tovar expedujeme v pracovné dni. Tovar Vám zašleme Slovenskou poštou na dobierku. Doba dodania tovaru je 3 pracovné dni. Objednávky prijaté do 14:00 budú vyexpedované do dalšieho dňa.

Za objednaný tovar môže kupujúci zaplatiť predávajúcemu nasledujúcim spôsobom:

Dobierka - platí sa pri  prevzatí tovaru,
Prevodom na účet - tovar sa odosiela až po prijatí platby. V prípade že platba nebude uhradená do 7 dní, objednávka bude stornovaná.

Poštovné a balné

V rámci platných taríf Slovenskej pošty.
Platba na dobierku 2,99 €.
Platba prevodom na účet 1,99 €.

 

Medzinárodné zásielky

Tovar zasielame aj do Českej republiky. Cena poštovného a balného je 11 . Tovar do Českej republiky zasielame iba pri platbe vopred na náš účet

Ochrana osobných údajov

Osobné údaje, ktoré od vás vyžadujeme, využívame výhradne pre vnútornú potrebu v súvislosti s plnením záväzkov vyplývajúcich z objednávky a neposkytujeme ich tretím osobám. S vašimi osobnými údajmi pracujeme iba a výhradne v rozsahu, ktorý pripúšťa zákon č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.
Vaše osobné údaje sú u nás zabezpečené proti zneužitiu a bez prístupu tretej strany a nebudú inak komerčne využívané. Pri registrácii máte možnosť zvoliť si zasielanie informácií o novinkách alebo iných marketingových informáciách od predávajúceho. Sú využité výlučne na úkony spojené s vybavovaním vašej objednávky v našej firme a odosielaním prostredníctvom Slovenskej pošty alebo kuriéra.

 

Všetky faktúry sú zasielané emailom na Vami zadanú adresu. V prípade že ste faktúru neobdržali, skontrolujte si priečinok nevyžiadanej pošty. Faktúru je možné stiahnuť aj po prihlásení na našej stránke v sekcii ,,história a detail mojich objednávok,,


Veľkostné tabuľky

Všetky veľkosti sú uvedené v centimetroch [cm].

Veľkostná tabuľka: ženy

SMLXLXXL
Hrudník84 - 9091 - 9697 - 102103 - 108109 - 114
Pás72 - 7879 - 8485 - 9091 - 9697 - 102
Boky88 - 9495 - 100101 - 106107 - 112113 - 118
Rukáv71 - 72,573 - 7474,5 - 75,576 - 7776 - 77
Noha97,5 - 9898,5 - 9999,5 - 100100,5 - 101100,5 - 101

Veľkostná tabuľka: muži

SMLXLXXL
Hrudník94 - 100101 - 106107 - 112119 - 124125 - 130
Pás82 - 8889 - 9495 - 100107 - 112113 - 118
Boky94 - 100101 - 106107 - 112119 - 124125 - 130
Rukáv79,5 - 8182 - 82,583 - 8486 - 8786 - 87
Noha99,5 - 100101,5 - 102102,5 - 103104,5 - 105104,5 - 105

Univerzálna veľkosť

Ide o oblečenie z elastického materiálu či voľného strihu v rozmedzí veľkostí S - L.